YURTİÇİ VE YURTDIŞI BORÇLANMA İŞLEMLERİ

Hali hazırda yürürlükteki kanunlara göre Yurt içinde 16 farklı borçlanma işlemi ile gün kazanma işlemi bulunmaktadır. Bu işlemler; Ücretsiz Doğum İzni Süresi, Analık İzin Süresi, Doğumdan Sonra Geçen Süre, Askerlkte Er veya Erbaş Olarak Geçen Süre, Yedek Subay Okulunda Geçen Süre, Personel Mevzuatına Göre Aylıksız İzinde Geçen Süre, Doktora veya Tıpta Uzmanlık Öğreniminde Geçen Süre, 1402 SK. Göre Tutuklulukta ve Gözaltında Geçen Süre, Tutuklulukta ve Gözaltında Geçen Süre, Avukatlık Stajında Geçen Süre, Grev ve Lokavtta Geçen Süre, Fahri Asistanlıkta Geçen Süre, Kısmi Süreli Çalışılan Aylara Ait Süre, Seçim Kanunları Gereğince Açıkta Geçen Süre, Uzman ve Usta Öğretici Olarak Kısmi Çalışılan Süre, 1416 SK. Yurtdışında Resmi Öğrenci Olarak Geçen Sürelerdir.

Mevcut Hizmet Süreleriniz incelenerek gerektiği hallerde yukarıda bahsi geçen sürelere ait tutarlar yine sizin için en avantajlı olacak şekilde hesaplanarak borçlanma işlemleri yapıldığında emeklilikte faydasını görürsünüz.

Yine yürürlükteki kanun ve yönetmeliklere göre Yurt Dışı Borçlanması işlemleri; ana hattıyla Ülkemiz ile Sosyal Güvenlik Sözleşmesi imzalanmış ya da Ülkemiz ile Sosyal Güvenlik Sözleşmesi imzalanmamış ülkelerde geçen hizmet süreleri olarak ikiye ayırmak gerekecektir. Bu iki durum arasındaki en önemli unsur sigortalı işe giriş başlangıç tarihinin değerlendirilmesi noktasındadır.

Halen; Çalışılan süre, Boşta geçen süre ve Ev Hanımları için Boşta geçen süre olmak üzere 3 farklı Yurt Dışı Borçlanma işlemi yapılmakta ve tahakkuk eden tutarların süresi içinde ödenmesi halinde hizmet sürelerinize ilave edilmektedir.

Sorularınıza tarafımızca belgeli olarak cevap verilmesini ya da yüz yüze görüşerek çözüm bulunmasını istiyorsanız 0 532 653 1059 numaralı telefonumuzdan ya da sgkbilgidanismanlik@gmail.com mail adresimizden randevu alabilirsiniz.

Tarafınıza sunacağımız Danışmanlık hizmeti ücretli olup, işleminize göre danışmanlık hizmet bedelinin banka hesabımıza ödendikten sonra süratle tarafınıza dönüş yapılarak, istemiş olduğunuz bilgi yazılı olarak; ister mail ortamında, isterseniz de PTT posta yada Kargo yolu ile tarafınıza iletilecektir.